top of page

ירח חדש, הבעת כוונה ויצירת מציאות.

"כשאדם באמת רוצה משהו, היקום כולו נחלץ לעזרתו כדי שיגשים את חלומו." (-פאולו קואלו / "האלכימאי") 🌙

הגבול הוא דק בין הקורבן לאמן. בין האחד שבוחר להישאר בדפוסים, בהרגלים ובאמונות שלו, ושבוחר להאמין שהכל גזירת גורל. לבין השני, שבוחר ליצור יש מאין, כל רגע מחדש. שמתמסר לכאביו כיאה לאמן המיוסר, אך גם מתמסר לליבו, לרצונותיו וחלומותיו. מעניק משמעות, נותן ביטוי ובורא יצירות לעולם מתוך עצמו.


כולנו מחזיקים גם בתודעת הקורבן וגם בתודעת האמן. כולנו בוראים מציאות בכל יום ובכל רגע מחדש. כשאנחנו בוחרים לעשות תנועה חדשה בשביל עצמינו וליצור מציאות חדשה, זה לא תמיד פשוט. דמויות וחלקים פנימיים בתוכנו, כמו הקורבן, נאבקים על מקומם, ואנחנו שכלכך התרגלנו לחיות מתוך הזדהות עמן, פעמים רבות רוצים לחזור אל "אזור הנוחות" הישן המוכר, שכבר לא נוח בו בכלל.


כשיוצאים מאזורי נוחות הרבה פעמים נפגשים עם חוסר ודאות. הדרך החדשה עדיין לא ברורה ועוד מעורפלת והנטייה היא לנסות להיות בהתגוננות ושליטה. אנחנו מחפשים אחר ודאות, קביעות ועובדות להיאחז בהן. רק ככה אנחנו רגילים להרגיש נינוחים ובטוחים.


למרבה היופי (ולפעמים גם הצער) החיים רווים באירועים שאין לנו עליהם שליטה. עם הבחירה ליצור חיים משמעותיים, מספקים ומחוברים למהות, מגלים בתהליך שחוסר הוודאות שבחיים נוכח ומנהל אותנו בכל פינה.


אחד הכלים שעוזרים להתמסר לאי הידיעה, היא הבעת כוונה מתוך חיבור לרצון. כשאנחנו עוצרים להקשיב לרצונות האותנטיים שלנו, לוקחים עליהם אחריות ומביעים כוונה, אנחנו בעצם שולחים מסר ליקום ולעצמנו- שאנחנו מאמינים. מאמינים בכח יצירה, מאמינים בכח הגשמה, מאמינים בעוצמה שלנו כיצורים בוראים פה בעולם. מאמינים בכח ההשפעה שלנו.

מסר זה חשוב ביותר, כי הוא משחרר אותנו מתודעת הקורבן שמאמין שהוא חסר אונים, שאין לו מקום וערך בעולם, והפך אותנו לאקטיביים בחיים שלנו.


מאז ומעולם מצא האדם את החיבור לטבע הנשמה שלו באמצעות הטבע הסובב אותו. אחד הדברים שיכולים לתמוך בנו ביצירת מציאות, הבעת כוונות והתחלות חדשות- הוא חיבור לידע קדום ועתיק שבטבע.

ראש חודש עברי וראש חודש לועזי בפתחנו. המילה "חודש" נגזרת מהמילה התחדשות, כסמל למחזוריות הטבע והלבנה (ירח*חודש) שמתמלאת ומתמעטת שוב ושוב. הלבנה מזכירה לנו את הארעיות שבטבע כמו בחיים, את יכולת הטרנספורמציה, וההתחדשות- ממש כמו לידה, נעורים, בשלות וזקנה, מוות ולידה מחדש.


אני מזמינה אתכם להתחיל תנועה חדשה עבור עצמיכם ולהתחבר מחדש לרצונות ומשאלות הלב שלכם. מקדו את תשומת לבכם אל הכוונה שהייתם רוצים להכניס לחודש הקרוב. באיזו איכות אתם בוחרים להתמקד ולזמן אל חייכם? על מה אתם בוחרים לקחת אחריות בחיים שלכם לזמן הזה?


אלו לא חייבות להיות הצהרות גרנדיוזיות או התחייבויות גדולות, אלא עצם הבעת הכוונה משולה לזריעת זרעים של עץ שהיינו רוצים לטפח ולהיות עדים לפריחתו.


אתם מוזמנים לדמיין חזון (ויזואליזציה), לכתוב, לצייר, להביע את כוונתכם בכל דרך שתתן עוד תוקף בתהליך היצירה ובריאת המציאות שלכם. לומר תודה על כל מה שהתגשם עד כה, לומד תודה על מה שכבר קיים ותומך בתהליך, לומר תודה על מה שעתיד להגיע, לשחרר את התוצאה, לשחרר שליטה על התהליך,

ולהתמסר מתוך אהבה ואמונה בכוונה הפשוטה שהיא - לעשות לעצמי טוב. 😊כשמשחררים מהתוצאה, אנחנו בעצם פותחים פתח רחב יותר לעוד פוטנציאלים להגיע ולהתגשם. שימו לב למה שמגיע, שימו לב להרגל לתת פרשנות בצורה מסויימת, העניקו משמעות חדשה והיפתחו לקבל את המתנות וההזדמנויות להתרחבות וההתפתחות.


לבחור לברוא מציאות.

להקשיב. לשים לב לרצון. להביע כוונה.

לבחור להתמסר אל הלא נודע. לשחרר שליטה, ציפייה ותלות מתוצאה. להסתכל על האירועים מזווית אוהבת ופתוחה. לתת לאירועים פרשנות חדשה ומיטיבה.


לבחור לקחת אחריות. לומר תודה על מה שהיה, מה שעכשיו ומה שיגיע. להאמין ולסמוך.


לבחור לברוא מציאות.


בברכת חודש טוב, מחבר ומעצים לכולנו. 🙏🏽🌙


0 תגובות

Comments


bottom of page